Статті

Профілактика захворювань в осінній період

       САНАТОРНО-КУРОРТНЕ ЛІКУВАННЯ В ПРОФІЛАКТИЦІ ГРИПУ
    «СУМНА ПОРА ОЧЕЙ ЧАРІВНІСТЬ …» — так писав великий поет, про прекрасну пору «ЗОЛОТОЇ ОСЕНІ». Складно передати словами красу природи напередодні зимового сну. Вражає все: і глибина синього неба, і червоно-жовте листя, і туманна річка … Краса «бабиного літа» часом змушує забути, що слідом за жовтнем приходить листопад, і приносить з собою похмуре небо, холодні дощі, сильний вітер. Як наслідок — зростання простудних захворювань.
ГРЗ, ГРВІ та грип часті супутники осені.
Міністерство охорони здоров’я України назвало дату початку передбачуваної епідемії грипу сезона 2018-2019 р. Судячи з прогнозів, спалах захворювання почне розгоратися вже в жовтні 2018 року. Очікується, що циркулювати в сезоні 2018-2019р., будуть три різних вірусу: вірус по типу А / Michigan; вірус по типу А / Singapore; вірус по типу В / Colorado. Віруси В і С вражають тільки людину, а віруси А можуть вражати і тварин. Найбільш важкий перебіг грипу штаму А. Даний штам має найбільш частий несприятливий прогноз — він може мати летальні наслідки. Найбільш уразливі люди зі зниженим імунітетом — це діти до 5 років, люди похилого віку і вагітні жінки, а також люди з хронічними захворюваннями і імунодефіцитом будь-якої етіології.
Основна підступність грипу навіть не в тяжкості і раптовості захворювання, а в наслідках. На тлі захворювання на грип можуть виникати незворотні зміни в роботі серцево-судинної системи (міокардит, ендокардити, інфаркти міокарда); центральної нервової системи (інсульти, менінгіти і пневмонії); уражаються нирки (гломерулонефрит). Щорічно небезпечний вірус забирає 250-500 тисяч життів.
ГРИП — це гостре вірусне захворювання, що вражає, як правило, верхні дихальні шляхи. Протікає воно з високою температурою і різким погіршенням загального стану, що виявляється в слабкості, сильному головному болю, ломоті в м’язах, нудотою.
Шляхи поширення інфекції:
ПОВІТРЯНО-КРАПЕЛЬНИЙ — вірус виділяється зі слиною, мокротинням при кашлі, чханні і звичайній розмові. Найдрібніші частинки вірусу швидко поширюються в повітрі, і здорові люди вдихають їх. При цьому вхідними воротами виступають ніс, рот і навіть очі.
. Контактно-БИТОВИЙ- слиз з вірусом потрапляють на загальні предмети (столові прибори, рушники). Коли ними користується здорова людина, вірус потрапляє їй в організм.
ОСНОВНІ СИМПТОМИ ГРИПУ А В:
стрімкий підйом температури (як правило 39,5-40 і вище. У дітей рівень температури, як правило, на порядок вище);
виражений озноб;
головний біль;
ломота і болі в суглобах;
іноді кашель, болі в горлі, нежить;
у дітей часто уражається центральна нервова система і можуть розвинутися марення, галюцинації, судоми.
В успішному лікуванні грипу та ГРЗ лежить:
своєчасно розпочате лікування;
дотримання суворого постільного режиму, зниження фізичних навантажень;
налагоджений режим харчування (дробовий і регулярний прийом їжі);
повноцінний раціон, заснований на продуктах натурального походження; рясне пиття.
Але, потрібно розуміти і пам’ятати, що ніхто не зможе подбати про Вас, якщо Ви самі не будете піклуватися про власне здоров’я!
Тому так важлива профілактика грипу, ГРЗ та їх ускладнень. Проведена профілактика дозволяє мінімізувати ризик зараження небезпечним вірусом, можливість піддати ризику зараження Ваших рідних, і максимально знизити тяжкість ускладнень.
Основним профілактичним заходом є вакцинація. Треба пам’ятати, що вакцинацію слід проводити щорічно, так як штами вірусу грипу щороку різні (вони мутують). Проводити вакцинацію бажано за місяць до очікуваної епідемії. Спеціальної підготовки не потрібно. Важливо виключити протипоказання — гостре або хронічне захворювання в день вакцинації; алергія на білок курячих яєць; алергічні реакції на інші компоненти препарату. Протягом доби (після вакцинації) місце ін’єкції бажано не мочити.
Другим напрямком профілактики є зміцнення імунної системи.Зміцнення імунітету грає ключеву роль в лікуванні хронічних респіраторних захворювань і запальних процесів будь-якої локалізації, при частих простудних і вірусних захворюваннях (часто і тривало хворіють діти).
Симптоми зниженого імунітету проявляються у вигляді захворювань, пов’язаних із загальним або локальним імунодефіцитом. До найбільш характерних симптомів зниження імунітету відносяться часті застуди, часті головні болі, підвищена схильність до вірусних інфекцій, висока втома, зниження працездатності, порушення травлення, порушення сну (безсоння, сонливість), різні запальні процеси (травневої системи, дихальних шляхів, сечостатевої сфери, опорно-рухового апарату, шкіри), тривала субфебрильна температура при простудних і вірусних захворюваннях.
Однією зі складових зміцнення імунітету та профілактики простудних захворювань є фізіотерапевтичне санаторно-курортне лікування. Фізіотерапевтичні методи дуже різноманітні і застосовуються для лікування і профілактики багатьох хвороб. У даній статті нас цікавлять варіанти методик, які підходять для лікування і профілактики простудних захворювань і корекції імунітету. Так як одне невіддільне від іншого.
Наведу приклад рекомендованих процедур:
— КУФ (Короткохвильове ультрафіолетове опромінення) призводить до загибелі мікроорганізмів, які викликали застуду, і стимулює кровообіг в районі опромінення. Застосовують як для впливу на носоглотку, так і для профілактики простудних захворювань;
— АЕРОЗОЛЕТЕРАПІЯ (Інгаляції) цей метод дозволяє доставляти лікарські речовини в організм через їх вдихання. Для лікування і профілактики простудних захворювань застосовують інгаляції інтерферону і настоями трав.
— ЕЛЕКТРОФОРЕЗ використовують для впливу на організм постійним електричним струмом. Під його впливом ліки з поверхні тіла краще проникає вглиб тіла. Більший ефект досягається малими дозами ліків.
-СПЕЛЕОТЕРАПІЯ-лікування полягає в тривалому вдиханні сильно іонізованого повітря в соляних кімнатах. Знаходження в таких кімнатах благотворно впливає на органи дихання, нервову та імунну системи.
? — ЛАЗЕРНЕ ВИПРОМІНЮВАННЯ-інфрачервоні і червоні промені здатні пригнічувати запальні процеси, покращувати кровотік, активізувати внутрішні резерви організму для швидкого відновлення організму.
-Точковий лімфодренажний масаж — покращує циркуляцію лімфи, очищає тканини від шлаків і токсинів.
-ВАКУУМ-терапія — покращує циркуляцію лімфи, очищає тканини від шлаків і токсинів.
— МОКСОТЕРАПІЯ- глибоке прогрівання біологічно активних ділянок сприяє очищенню дихальних шляхів, допомагає поліпшити захисні функції слизових поверхонь, поліпшити стан нервової системи.
Будь-які рекомендовані методики профілактики грипу та корекції імунітету, безумовно, не захистить людину на 100% від простудних захворювань, але здатні полегшити форму перебігу захворювання і виключити можливість ускладнень.
? На сьогоднішній день в санаторії »Перлина», що розташований в селищі Новопсков, з 1986 року впроваджені і активно застосовуються в лікувальному процесі, всі рекомендовані вище методики. А також багато інших.
наприклад:
лікувальні ванни (перлинні, рапниє, сухі вуглекислі); 12 видів масажу (загальний, медовий, гречаний, стоун масаж, підводний, і т.д.); парафінотерапія; 8 видів саун; сольова кімната; карбоксітерапіі; лазеромагнітотерапія; поєднані методики фото-хромотерапия і світло-хромотерапия; водолікування, яке представлено гідролезерним душем, циркулярним душем, висхідним душем, душем Шарко та басейном. Під контролем інструктора ЛФК проводиться дихальна гімнастика, заняття в групах здоров’я.
У лікувально-профілактичному підході до оздоровлення пацієнта застосовуються фітотерапія і мінеральна вода «Айдар».Хочу особливо відзначити оздоровчий вплив соснового бору, річки Айдар, кришталеву свіжість повітря, що порадує кожного відпочиваючого нашого санаторію.
Таким чином, можна сказати, що в регіоні є всі можливості для того щоб повноцінно підготувати свій організм для зустрічі зими.
Адміністрація санаторію «Перлина» запрошує Вас відвідати наш санаторій з метою оздоровлення, щоб новорічні свята принесли в Ваші домівки щастя, сміх, радість і здоров’я!
                БАЛЬНЕОЛОГІЯ

Бальнеотерапія — це метод використання природних і штучно приготованих мінеральних вод в лікуванні і профілактиці різних захворювань.  Один з найдавніших методів лікування, відомий в Древній Греції, який з успіхом застосовується і в даний час.  Включає зовнішнє застосування мінеральних вод, головним чином у вигляді ванн, застосування мінеральних вод для внутрішньопорожнинних процедур (шлункові, кишкові, вагінальні та інші зрошення та промивання) і питне лікування мінеральними водами.

Механізм дії ванн з мінеральних вод складається з впливу температурного, гідростатичного, механічного, хімічного і (або) радіоактивного факторів.  Дія перших трьох факторів є загальним для ванн з мінеральних вод усіх типів.  При застосуванні душів або купань в басейнах з мінеральною водою її специфічні ефекти доповнюються впливом на організм фізичних вправ або механічного подразнення шкіри, м’язів і сухожиль, в зв’язку з чим вплив процедури на організм значно посилюється.  Відмінності у властивостях мінеральних вод обумовлюють диференційовані показання і протипоказання до призначення таких ванн.

Спільними показання до зовнішнього застосування мінеральних вод є захворювання серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту, нервової системи, опорно-рухової системи, центральної і периферичної нервової системи, жіночих статевих органів, урологічні та ендокринологічні захворювання, хвороби обміну речовин.  Бальнеологія використовується при медичної реабілітації хворих після інфаркту міокарда, оперативних втручаннях на судинах серця, клапанах серця, після операцій на органах шлунково-кишкового тракту, на органах руху та ін. В результаті лікування в організмі людини спостерігаються зрушення в обміні речовин, роботі імунної, серцево  судинних та інших систем організму.  У нормі сеанси бальнеотерапії покращують адаптацію організму до умов зовнішнього середовища і сприяють формування більшої стійкості до захворювань і стресів.

Основні види застосовуваних вод це:

— хлоридні;

— йодобромісті;

— сульфідні.

Також можуть застосовуватися радонові і вуглекислі мінеральні ванни.

СУЛЬФІДНІ (СІРКОВОДНЕВІ) МІНЕРАЛЬНІ ВОДИ.

Основний ефект від процедур з сульфідними вуглеводними водами визначається високим вмістом сірководню у воді.  Під впливом сірководню розкриваються капіляри шкіри, і глибше розташованих тканин, таких як сухожилля, м’язи, суглоби.  Тому сірководневі ванни показані тим, хто страждає від захворювань шкіри і опорно-рухового апарату.  Під впливом сірководневих вод поліпшується рух крові по кровоносних судинах, сповільнюється ритм серцевих скорочень, зниження навантаження на серце, збільшується період розслаблення серцевого м’яза.  Сірководневі ванни впливають на стан нервової системи: нормалізується сон і настрій, знижується почуття тривоги, проходять прояви вегетативної дисфункції, і як результат, нормалізується артеріальний тиск у гіпертоніків.  Сірководневі ванни нормалізують роботу шлунково-кишкового тракту, надають проносне і жовчогінну дію.

 ПОКАЗАННЯ :

артеріальна гіпертензія, міокардіодистрофія, пороки серця, склеротичні зміни серцевого м’яза;

— облітеруючий ендартеріїт, атеросклероз судин організму;

-артріти і поліартрити різного походження;

— хвороби хребта;

— посттравматичні і запальні ураження мозку;

-Невралгії, неврити, радикулопатії;

— хронічні неспецифічні захворювання сечової системи, чоловічої і жіночої статевої сфери;

— зниження функції щитовидної залози;

— порушення жирового обміну;

— діабет.

ПРОТИПОКАЗАННЯ:

Сірководневі ванни є найбільш «сильними» за ефектом, тому і протипоказання для їх застосування велика кількість:

Порушення серцевого ритму і провідності.

Серцева недостатність 2 ступеня і вище.

Висока активність запального процесу при ревматизмі і / або туберкульозі.

Наявність необоротних змін хребта і суглобів.

Підвищена функція щитовидної залози.

Бронхіальна астма.

Повторні інфаркти міокарда.

Аневризма аорти.

Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки.

ХЛОРИДНО-МІНЕРАЛЬНІ ВОДИ.

Основна дія соляних дій на шкіру — це дегідратація (зневоднення) і утворення «соляного плаща», який тривалий час зберігається на шкірі і впливає на нервову систему і судинний тонус.  Дегідратація призводить до поліпшення кровообігу, розкриттю капілярів, активації антизсідальної системи крові.  В таких умовах поліпшується кровопостачання шкіри, внутрішніх органів, розсмоктуються запальні вогнища в тканинах. Повышается тонус вен, что способствуют нормализации кровообращения и всей сердечно-сосудистой системы. В зависимости от концентрации соли проявляется возбуждающий или успокаивающий эффект ванн. Этот фактор учитывают при лечении пациентов с ВСД.

Також хлоридні ванни дають знеболюючий ефект, протизапальний і широко застосовуються при лікуванні пацієнтів із захворюваннями опорно-рухового апарату.

Застосування хлоридних вод в питному режимі призводить до активації роботи шлунково-кишкового тракту.  Вдихання розпорошеної хлоридной води, що створює ефект морського бризу, з успіхом застосовується при лікуванні бронхіту і бронхіальної астми.

ПОКАЗАННЯ ПРИ ЛІКУВАННІ ХЛОРИДНИМИ ВАННАМИ:

нейроциркуляторна дистонія

Артеріальна гіпертензія

Хронічна венозна недостатність

поліартрити

Наслідки травм різного походження

ожиріння

шкірні захворювання

Захворювання органів дихання

вібраційна хвороба

ПРОТИПОКАЗАННЯ:

Загострення запальних захворювань

Порушення роботи нирок і сечовивідних шляхів

  ЙОДОБРОМНІ ВОДИ.

Основний ефект процедур визначаються концентрацією йоду, брому, і змістом кухонної солі.  Чим більше у воді кухонної солі, тим більше йоду і брому проникає в кров через шкіру за одну процедуру.  Йод вибірково накопичується в щитовидній залозі, хрящових структурах і зв’язках, нормалізує роботу щитовидної залози і знижуючи активність запального процесу в організмі.  Бром ж накопичується в структурах мозку і відновлює співвідношення процесів збудження і гальмування в головному мозку.  Також йодобромні ванни знижують тонус судин, знижують здатність до агрегації (злипання) еритроцитів, що сприятливо впливає на в’язкість крові і надає лікувально — профілактичне вплив на серцево-судинну систему.

ПОКАЗАННЯ.

Ішемічна хвороба серця, атеросклероз судин,

Артеріальна гіпертензія

Хронічні захворювання легенів

Підвищена дратівливість, порушення сну

полінейропатії

хвороба Рейно

Хвороби ендокринної системи

Захворювання парадонта.

ПРОТИПОКАЗАННЯ:

Променева хвороба

Гіперфункція щитовидної залози

вагітність

кропив’янка

геморагічний діатез

Непереносимість йоду.

ВИДИ БАЛЬНЕОТЕРАПІЇ

На сьогоднішній день розроблені десятки водних процедур.  Розглянемо основні з них.

ЗАГАЛЬНІ ВАННИ — загальне занурення пацієнта в воду при тривалості процедури від 10 до 40 хвилин в залежності від виду мінеральної води і ступеня її мінералізації.

МІСЦЕВІ ВАННИ- застосовуються у вигляді локальних ванн для рук і ніг в тому випадку, коли пацієнтові протипоказані загальні ванни.

КОНТРАСТНІ ВАННИ — чергування ванн з різною температурою.

ЗРОШЕННЯ -різновид душа з мінеральною водою при якому здійснюється вплив на певні частини тіла пацієнта (голова, обличчя, статеві органи)

ВИСХІДНИЙ ДУШ — лікувальний зрошення статевих органів

ДУШ-МАСАЖ (ШАРКО) — вплив на тіло пацієнта струменем води різною силою

ПІДВОДНИЙ ДУШ МАСАЖ — вплив на тіло пацієнта в воді зі змінною силою струменів води.

ВНУТРІШНІЙ (ПИТНОЇ) ПРИЙОМ МІНЕРАЛЬНОЇ води-більшою мірою впливає на активність шлунково-кишкового тракту і сечової системи, але також надає системний вплив.

Фізіотерапевтичне лікування, і в тому числі бальнеотерапія один з приємних, безболісних, але ефективних методів оздоровлення організму.

Підводне витягування хребта за методом Молла 

Малорухливий спосіб життя, або по науковому гіподинамія, є причиною понад 70% захворювань хребта і суглобів і найпоширеніше з них — остеохондроз.  Як бути, якщо у вас є такі захворювання?

Напевно, всі чули про такий метод лікування, як витягування.  Але багато хто з нас бояться проходити цю процедуру, оскільки не мають достатньо інформації.  Ми хочемо розповісти вам про підводне витягнення хребта за методом Молла, яке проводиться в нашому санаторії «Перлина».  Що це таке?  Це лікувальний метод, в якому поєднується фізичний вплив води на організм з витяжкою.

Підводне витягування хребта за методикою Молла — Бюшельбергера — це саме те лікування, за яким хворі з усієї Європи приїжджають на угорські курорти.  Сам автор, доктор К.Молл називає тракційну процедуру «навантажувальними ваннами» .Національний інститут ревматології і Державна ревматологічна клініка Святого Андре (г. Хефіз) підтверджує ефективність методики Молла і підкріплюють свою думку результатами численних досліджень, проведених за ці роки на курортах Угорщини: у більшості пацієнтів вдається в найкоротші терміни усунути больовий синдром і забезпечити стійку ремісію.  Навіщо їхати на угорські курорти, якщо можна пройти цю процедуру у нас ?!

Які показання до процедури?

— грижі міжхребцевого диска, люмбалгія з неврологічними проявами;

— люмбоішалгія з обмеженням обсягу рухів у хребті;

— сколіоз;

— кіфосколіоз;

— сплощення поперекового лордозу;

— корінкова компресія;

— компресійні радикулопатії;

— початкові прояви хвороби Бехтерєва;

— деформуючий спондильоз.

 Незважаючи на всі переваги підводного витягування, ця процедура має і свої протипоказання:

— гостра стадія захворювання з різко вираженим больовим синдромом;

— секвестрування грижі диска;

— нестабільність хребта;

— порушення спинномозкового кровообігу;

— запальні спинальні синдроми;

— індивідуальна погана переносимість витягнення;

— переломи хребта;

— стани після ламінектомії;

— остеопороз;

— вага понад 100 кг;

— пухлини хребта і спинного мозку, туберкульозний спондиліт, нахил до кровотечі з оболонок, гострі запальні процеси, серцево-легенева декомпенсація, деякі шкірні захворювання.

Це більш щадний метод, ніж сухий та більш ефективний.  Дія води при температурі 36-37 градусів на нервові закінчення шкіри сприяє зниженню тонусу поперечно-смугастої мускулатури, що збільшує відстані між хребцями і розширює міжхребетні отвори, через які проходять спинномозкові нерви.  При обмеженні такого нерва, біль під час підводного витягування зменшується, а зниження м’язового тонусу при підводному витягненні сприяє усуненню спазму судин і поліпшенню кровопостачання в пошкодженій області.  Підводне витягування найбільш сильно діє на поперековий відділ хребта.

Методика проведення.  Пацієнт занурюється в басейн, наповнений теплою водою, яка вже сама по собі розслабляє напружені м’язи, зменшуються хворобливість м’язового спазму.  Тіло фіксується вертикально на спеціальних поручнях, так що пацієнт в теплій воді відчуває себе, як в невагомості.  Залежно від гостроти болю, лікарі застосовують щадну або інтенсивну методику.  При щадному навантаженні розтягнення відбувається тільки під дією вашої власної ваги.  При інтенсивному — до маси вашого тіла додається строго дозоване навантаження — від 2 кг і вище. Курс лікування — 10 — 15 процедур.  Тривалість процедури — 30 хвилин.  Після процедури пацієнт повинен полежати на рівній поверхні протягом 30 хвилин.

Методика підводного витягування хребта є фізіологічною і малонагрузочною, що дозволяє використовувати її навіть при вираженому больовому синдромі.  При витягуванні тиск на хребет і міжхребетні диски стає слабкішим, і знімаються больові відчуття.

Результат лікування підводним витягуванням.Дослідження механізму дії витягування хребта показало, що при виконанні цієї маніпуляції відновлюються правильні співвідношення між хребцями, знижується внутрішньодисковий тиск, що сприяє розвантаженню диска, звільнення здавленого спинномозкового корінця.  При витягненні поліпшується крово- і лімфообіг ураженої області, а тому поліпшуються і обмінні процеси в хребті і внутрішніх органах.  Після того, як людина пройшла процедуру витягування хребта, йому призначається лікувальний комплекс, який зміцнює м’язи спини і дозволяє підтримувати хребет у необхідному положенні: масаж, плавання, гімнастика, фізіолікування.  Наші фахівці составлят для вас індивідуальну програму лікування, яка сприятиме швидкому одужанню.  Наші лікарі дуже уважно ставляться до кожного пацієнта!  Крім підводного витягування в нашому санаторії є безліч різноманітних фізпроцедур, водних процедур, массажей. Приїджайте до нас на лікування та оздоровлення!

Медична сестра санаторію                                        Я. Базалій

           ЛІКУВАЛЬНІ ДУШІ

З давніх часів водні процедури користуються величезною популярністю.  На сьогоднішній день, комплекс оздоровчо-профілактичних процедур не обходиться без лікувальних душів.  Санаторій «Перлина» надає наступні водні процедури: душ Шарко, циркулярний душ, висхідний душ і підводний душ-масаж.

Душ Шарко

Душ Шарко являє собою лікувальну водну процедуру.  На тіло пацієнта активно впливає компактний струмінь води під тиском від 2 до 4 атмосфер.  Струменем води, що спрямовується з відстані 3-4 м на пацієнта, по черзі масажують ноги, спину, живіт, бокові поверхні грудної клітини, сідниці, стегна.  Під час процедури температура води поступово знижується з 36 до 25 градусів.  Ця процедура надає омолоджуючий ефект на шкіру, за рахунок стимуляції внутрішньоклітинних процесів, також прискорює вироблення колагену, що додає шкірі пружності та еластичності, має зміцнюючу дію на судинну систему, прискорює кровообіг, підсилює обмін речовин, в результаті чого зменшується кількість підшкірного жиру.

 Циркулярний душ

При циркулярному душі на тіло впливає кілька потоків води з усіх боків одночасно.  Тонкі струмені здійснюють коле дію, подразнюючи периферичні рецептори.  В наслідок чого циркулярний душ  надає загальнозміцнюючу і тонізуючу дію на центральну нервову систему, підвищує емоційну і фізичну активність, сприяє виведенню шлаків і токсинів, зміцнює серцево-судинну систему, покращує кровопостачання шкірних покривів, сприяє загартовуванню організму, підвищує обмінні процеси.

 Висхідний душ

Висхідний лікувальний душ використовується в лікуванні гінекологічних та урологічних захворювань.  Відбувається вплив струменями води під певним тиском на промежину пацієнта і надає подразнюючу дію на органи малого тазу.  Лікувальний душ зміцнює м’язи промежини, покращує кровообіг в області малого тазу, підсилює перистальтику кишечника.

Підводний душ-масаж

Підводний душ-масаж являє собою процедуру, яка поєднуватиме температурний вплив, механічне подразнення шкіри і масаж струменем води під тиском.  Тепла вода ванни сприяє розслабленню м’язів і зниження болю.  В результаті під час масажу струменем води можна діяти на більш глибокі ділянки.  в результаті чого посилюється кровопостачання шкіри, рухливість суглобів, кінцівок і хребта, розм’якшуються рубці, спайки, підвищується обмін речовин, активуються трофічні функції, поліпшується загальний стан.

Як бачите, лікувальний душ має безліч переваг, які позитивно впливають на організм, адже він не тільки оздоровлює але і зраджує красу вашому тілу.  Санаторій «Перлина» запрошує Вас на відпочинок і оздоровлення, а також на отримання маси позитивних емоцій.

Лікувальне відділення